Witamy, dzisiaj mamy: niedziela, 05 kwiecień 2020
Strona główna arrow Historia
Historia
W lipcu 2001 roku Waldemar Napierała wraz z Kazimierzem Miniszewskim wpadają na pomysł kupna motocykli żużlowych. Chcą w ten sposób spełnić swoje młodzieńcze pragnienia zostania żużlowcem. W tym roku powstaje również minitor żużlowy w Jarużynie gm. Szubin 45 km od Bydgoszczy.
Wiosną 2002 roku dołączają kolega Andrzej Smuczyński z synem Wojtkiem i po próbnych jazdach kupili trzeci motocykl. Andrzej tworzy nazwę grupy i od teraz nazywają się Old Boys Speedway Club. Aby łatwiej było uprawiać tę dyscyplinę sportu, dzięki prezesowi panu Michałowi Chorzępie, wstępują do klubu motorowego LKT Wyczół Gościeradz i tworzą sekcje żużlowców-amatorów. W połowie sezonu do grupy oldboyów dołączyli wraz z motocyklami koledzy Piotr Tarnowski i Gerard Szarek. Fakt oddalenia o 45 km od miasta toru, wymusił budowę nowego. Pod koniec sezonu 2002 został zbudowany drugi tor w Mozgowinie odległej od Bydgoszczy o ok. 6 km - tor długości 250 m i szerokości 15 m. Wieść o powstaniu grupy żużlowców amatorów rozniosła się szybko i na początku roku 2003 do zespołu dołączyli: Krzysztof Galczewski z bratem Piotrem byłym żużlowcem Polonii Bydgoszcz, którzy posiadali Jawy z silnikami lezącymi. Cały sezon 2003 poświęcony został na treningi i doskonalenie technik jazdy na żużlu. Początek roku 2004 została wymówiona dzierżawa toru. Taka sytuacja zmusiła zespół do podjęcia decyzji o budowie trzeciego toru. Dzięki panu Janowi Iwanowskiemu (właścicielowi terenu rekreacyjnego w Strzelcach Dolnych - 6 km od Bydgoszczy) na jego terenie powstał tor na gruncie gliniastym długości 200 m i szerokości 14 m. W tym czasie do oldboyów dołączają z motocyklami kolejni amatorzy tj. Sławek Wesołowski oraz były zawodnik Polonii Bydgoszcz Tomasz Adamczak. Oprócz treningów grupa bierze udział w zawodach ligi amatorskiej i różnych imprezach, takich jak zloty i festyny sportowe wzbudzając bardzo duże zainteresowanie kibiców. W październiku 2005 roku w Lublinie zostają zorganizowane nieoficjalne Indywidualne Mistrzostwa Polski Amatorów, w których III miejsce zajął nasz zawodnik Sławomir Wesołowski.  W 2006 roku Oldboye biorą udział w nieoficjalnych zawodach drużynowych i jako gospodarze rozgrywają swoje mecze na torze Startu Gniezno, a nie na POLONII z uwagi na brak zgody ze strony bydgoskich działaczy.
Amatorzy dopięli swego i po 3 latach trudów od lipca 2007 żużel amatorski został oficjalnie przyjęty w struktury PZM pod nazwą Żużel Nieprofesjonalny. Tym samym tzw. amatorzy prowadzą już legalnie i oficjalnie rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski, Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz  Mistrzostwa Polski Par Klubowych.
Obecnie rozpiętość wieku żużlowców amatorów w naszej drużynie wynosi od 16 do 60 lat.
 

Old Boys Speedway Club Amatorski Klub Żużlowy
ul. Nakielska 45 85-219 Bydgoszcz POLSKA tel./fax +48 52 321 77 93
NIP 967-122-94-50 REGON 340070106

© 2006-2012 Projekt i Wykonanie: SeydaStudio.pl