Witamy, dzisiaj mamy: poniedziałek, 12 listopad 2018
Strona główna
Zbliża się turniej amatorski! PDF Drukuj E-mail
Napisał: Kacper Ginter   
wtorek, 10 wrzesień 2013

Active ImageRegulamin zawodów - turniej na dochodzenie.

Wielkimi krokami żbliza się turniej żużlowy dla amatorów z całej Polski. 21 września na torze bydgoskiej Polonii odbędzie się impreza pod batutą Old Boys Speedway Club. Z tego powodu dla wszystkich zainteresowanych publikujemy regulamin zawodów.

 

REGULAMIN TURNIEJU

AKŻ „Old Boys Speedway Club” organizuje 21.09.2013 turniej żużlowy „na dochodzenie”. Impreza odbędzie się w Bydgoszczy na stadionie „Polonii” przy ulicy Sportowej 2.
 
Biuro imprezy czynne będzie od godziny 10.00, a rozpoczęcie treningu o godzinie 12.00. O godzinie 11.30 odbędzie się odprawa uczestników turnieju.
 
Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:
- ukończone 18 lat
- posiadanie polisy ubezpieczeniowej na dzień imprezy na sumę min. 25.000 zł. (do wglądu w biurze)
- stan zdrowia umożliwiający jazdę motocyklem żużlowym
- wpisowe 150 zł od uczestnika
- motocykl wyposażony w deflektor i sprawny wyłącznik zapłonu.
- mata pod motocykl
- metanol we własnym zakresie
Wykluczamy osoby, które mają lub miały licencję „Ż”(nie dotyczy członków Old Boys SC).
 
Zasady rozgrywania turnieju.
 
Turniej składa się z dwóch części: treningu oraz wyścigu „na dochodzenie”.
Trening to dwa wyjazdy na tor po 5 minut w grupach trzy osobowych. Wyścig „na dochodzenie” to trzy wyjazdy na tor po dwie osoby z pomiarem czasu, a odbywać się to będzie w następujący sposób:
Dwóch uczestników wyjeżdża na tor i zatrzymują się jeden na polu startowym niebieskim a drugi na polu startowym czerwonym. Po lewej stronie linii startowej będą lampy w kolorze czerwonym, które należy obserwować stojąc na linii startu. Sędzia zapala je co jest znakiem, że za 2-4 sekundy nastąpi start. Lampy gasną i to jest sygnałem do startu i pomiaru czasu na dystansie dwóch okrążeń toru. Po minięciu linii start-meta uczestnicy zamieniają się polami startowymi i wyścig rozpoczyna się ponownie. Po przejechaniu dwóch okrążeń jeźdźcy zjeżdżają do parku maszyn. Suma czasów sześciu przejazdów (dwa wyścigi w jednym biegu) daje miejsce w turnieju. Im mniejszy czas, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. W przypadku falstartu, defektu lub upadku uczestnik otrzymuje jedną sekundę karną dodaną do najgorszego swojego czasu przejazdu. Jeżeli upadek jednego uczestnika spowoduje wyraźne zakłócenie jazdy lub zatrzymanie drugiego uczestnika , to temu drugiemu zostanie przyznany najlepszy czas swojego przejazdu w turnieju. Nie będzie powtarzanych przejazdów. Uczestnicy sklasyfikowani zostaną w dwóch grupach wiekowych- do 40 lat i powyżej 40 lat. Pierwsze trzy miejsca w grupach zostaną uhonorowane pucharami. W przypadku równych czasów przejazdu w turnieju w miejscach od 1 do 3 zostanie przeprowadzony bieg dodatkowy, który wyłoni zwycięzcę. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy mają 15 minut na zgłoszenie sędziemu ewentualnych protestów. Po tym czasie nastąpi wręczenie pucharów a następnie spotkanie przy grillu.
 
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie przed rozpoczęciem turnieju. Informacja o ewentualnych zmianach nastąpi podczas odprawy uczestników. Zgłoszenia do imprezy należy składać do 14.09.2013 do kolegi Waldemara Napierały pod numerem tel. 512 489 402.

 


Odsłon: 2691 | E-mail

  Skomentuj

Tylko zalogowan użytkownicy mogą komentować materiały .
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Zmieniony ( czwartek, 19 wrzesień 2013 )
 
wstecz   dalej »

Old Boys Speedway Club Amatorski Klub Żużlowy
ul. Nakielska 45 85-219 Bydgoszcz POLSKA tel./fax +48 52 321 77 93
NIP 967-122-94-50 REGON 340070106

© 2006-2012 Projekt i Wykonanie: SeydaStudio.pl