Witamy, dzisiaj mamy: poniedziałek, 12 listopad 2018
Strona główna arrow Aktualności arrow IV Memoriał im. K. Ajtnera
IV Memoriał im. K. Ajtnera PDF Drukuj E-mail
Napisał: Kacper Ginter   
piątek, 04 lipiec 2014

Active ImagePo raz czwarty upamiętnią Krzysztofa Ajtnera


Największym marzeniem Krzysztofa Ajtnera było wyjechać na tor bydgoskiej Polonii w meczu żużlowym. Niestety, tragiczna śmierć nie pozwoliła mu zrealizować marzenia. Pamięć swojego kolegi już po raz czwarty uczczą zawodnicy uprawiający Speedway Quad turniejem na torze bydgoskiej Polonii, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Tragiczna śmierć Krzysztofa Ajtnera sprawiła, że nie mógł on zrealizować swojego największego marzenia. Ślady jego działalności w Old Boys Speedway Club widoczne są jednak na każdym kroku, dlatego też w głowie jeżdżącego z nim na quadach Adama Skrzypnika zrodził się pomysł uczczenia pamięci Krzysztofa turniejem przeprowadzonym w miejscu, z którym wiązało się tak wiele Jego wspomnień - na torze bydgoskiej Polonii. Wybór padł właśnie na quady, gdyż jazda na nich sprawiała Krzysztofowi największą frajdę w ostatnich latach życia.

 

Pomysł uczczenia pamięci Krzysztofa w ten właśnie sposób przypadł do gustu ostatniemu Jego pracodawcy, firmie Ambra, która w znaczny sposób włączyła się w organizację turnieju. Dzięki temu zaangażowaniu, a także wsparciu firm, które dołączyły w kolejnych latach, w najbliższą sobotę (5 lipca) odbędzie się już IV Turniej Speedway Quad poświęcony pamięci Krzysztofa Ajtnera.

 

Pierwsze trzy edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, a emocjonujący przebieg zawodów i świetna atmosfera panująca wśród startujących potwierdziły zasadność przeprowadzenia tego typu imprezy. W tym roku po raz pierwszy w historii zawodów do stawki dołączą quadowcy z Węgier. Nie zabraknie stałych bywalców z Częstochowy, Leszna i Bydgoszczy.

 

Tegoroczna lista startowa prezentuje się okazale. Widnieją na niej nazwiska zawodników, którzy wygrywali pierwszą i trzecią edycję - Łukasza Szczerby i Tomasza Ciomka. Nie brakuje również innych medalistów - Dariusza Witkiewicza i Jacka Malepszego, Do rywalizujących w poprzednich latach Polaków dołączy w tym roku czterech sympatycznych Węgrów. Cała stawka zapowiada ambitną walkę o każdy punkt. Warto więc wybrać się w sobotnie popołudnie na stadion bydgoskiej Polonii, by emocjonować się zmaganiami najlepszych quadowców.

 

Turniej rozpocznie się w sobotę (5 lipca) o godzinie 15:00 na stadionie Polonii Bydgoszcz. Wstęp na zawody będzie tradycyjnie wolny. Zapraszamy wszystkich na trybunę główną!

 

Z niektórymi uczestnikami turnieju będzie można spotkać się koło Zabytkowego Tramwaju przy ul. Długiej 43 w Bydgoszczy już w najbliższy piątek (4 lipca) o godz. 17:00. Poza rozmową z zawodnikami, będzie również możliwość obejrzenia ich pojazdów, a także wykonania pamiątkowych zdjęć.

 

Lista startowa:

1. Łukasz Eliasz (Częstochowa)

2. Adrian Wojciechowski (Leszno)

3. Grzegorz Kliczykowski (Bydgoszcz)

4. Piotr Grygiel (Bydgoszcz)

5. Miki Kazár (Węgry)

6. Jacek Malepszy (Leszno)

7. Tomasz Ciomek (Leszno)

8. Isti Régi (Węgry)

9. Łukasz Pacud (Częstochowa)

10. Dariusz Witkiewicz (Leszno)

11. Łukasz Szczerba (Częstochowa)

12. Rodzsi Henzer (Węgry)

13. Attila Gulyás (Węgry)

14. Szymon Błażejewicz (Bydgoszcz)

15. Adam Skrzypnik (Bydgoszcz)

16. Włodzimierz Lisiecki (Leszno)

 

Andrzej Matkowski


Odsłon: 2224 | E-mail

  Skomentuj

Tylko zalogowan użytkownicy mogą komentować materiały .
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Zmieniony ( piątek, 04 lipiec 2014 )
 
wstecz   dalej »

Old Boys Speedway Club Amatorski Klub Żużlowy
ul. Nakielska 45 85-219 Bydgoszcz POLSKA tel./fax +48 52 321 77 93
NIP 967-122-94-50 REGON 340070106

© 2006-2012 Projekt i Wykonanie: SeydaStudio.pl