Witamy, dzisiaj mamy: poniedziałek, 09 grudzień 2019
Strona główna
Poloniści na lodzie nie dali rady Oldboyom PDF Drukuj E-mail
Napisał: Andrzej Matkowski   
niedziela, 01 luty 2015

Active ImagePoloniści na lodzie nie dali rady Oldboyom

Tylko pierwsza część meczu była wyrównana, później drużyna Oldboys Speedway Team nie dała szans żużlowcom Polonii w meczu ... hokeja na lodzie, jaki w niedzielę rozegrano na lodowisku w Myślęcinku.

 Z inicjatywy Old Boys Speedway Club Bydgoszcz doszło w niedzielę do niecodziennego meczu w ... hokeja na lodzie. Oldboys rzucili rękawicę, którą od razu podjęła drużyna żużlowców bydgoskiej Polonii. Co prawda mecz był nieco krótszy, niż w zawodowym hokeju, gdyż składał się z trzech tercji po 15 minut. Mniej restrykcyjne były również zasady, ale ambicji i woli walki na tafli nie zabrakło.

 
Początek spotkania pokazał, że zawodnicy obu ekip niezbyt pewnie czują się na lodowej tafli. Jedynie w poczynaniach nowego nabytku Polonii Andrieja Kudriaszowa oraz Szymona Błażejewicza z ekipy Oldboys widać było większe doświadczenie w zmaganiach hokejowych. To swoiste "badanie nawierzchni" musiało się wreszcie skończyć. Pierwsi uczynili to "starzy chłopcy". W siódmej minucie pierwszą bramkę zdobył Maciej Maciejewski, który dwie minuty później podwyższył prowadzenie Oldboys. W kolejnych dwóch minutach bramki strzelał Andriej Kudriaszow, dzięki czemu na przerwę po pierwszej tercji ekipy zjeżdżały przy stanie remisowym.
 
W drugiej tercji worek z bramkami się rozwiązał. Już w drugiej minucie kolejne prowadzenie dał Oldboys Szymon Błażejewicz. Ten sam zawodnik siedem minut później podwyższył wynik na 4:2. Kiedy w dziesiątej i jedenastej minucie drugiej części meczu do bramki Oldboys ponownie trafiał Andriej Kudriaszow wydawało się, że ta tercja będzie miała podobny przebieg do pierwszej. W trzynastej minucie postanowił zmienić to Szymon Błażejewicz, który zdobył trzecią swoją bramkę. Minutę później stan meczu po drugiej tercji na 6:4 ustalił Artur Nierebiński.
 
Trzecia tercja na początku przyniosła większą zaciętość w grze i niepotrzebne nerwy. Po raz pierwszy w tym meczu sędzia Kacper Ginter zdecydował się odesłać zawodników na jednominutowe kary. Jako pierwszy na ławkę kar trafił Maciej Maciejewski, a po nim spotkało to również Mateusza Jagłę i Mateusza Bartkowskiego. Widać było, że te nerwowe chwile zupełnie wybiły z rytmu młodych Polonistów, co bezlitośnie wykorzystali rywale. Jedną bramkę zdobył Łukasz Bernacki, a Maciej Maciejewski strzelając dwa gole ustalił wynik meczu na 9:4 dla Oldboys Speedway Team.
 
Na zakończenie meczu najlepsi strzelcy obu zespołów - Maciej Maciejewski i Andriej Kudriaszow (obaj po 4 bramki) - otrzymali okolicznościowe puchary. - To mój pierwszy puchar w barwach Polonii. Mam nadzieję, że okaże się dobrym prognostykiem na przyszłość - mówił tuż po meczu rosyjski żużlowiec, który dopiero od kilku dni przebywa w Polsce. Chwilę później organizatorzy zaprosili zawodników i kibiców na ciepły poczęstunek.
 
Oldboys Speedway Team - Polonia Bydgoszcz 9:4 (2:2, 4:2, 3:0)
 
Bramki dla Oldboys Speedway Team: Maciej Maciejewski 4 (7., 9., 40., 44.), Szymon Błażejewicz 3 (17., 24., 28.), Artur Nierebiński (29.), Łukasz Bernacki (41.)
 
Bramki dla Polonii Bydgoszcz: Andriej Kudriaszow 4 (10., 11., 25., 26.)
 
Składy zespołów:
 
Oldboys Speedway Team: Michał Bartoszak, Adam Skrzypnik, Mateusz Bartkowski, Szymon Błażejewicz, Krzysztof Urban, Łukasz Bernacki, Artur Nierebiński, Maciej Górny, Maciej Maciejewski

 

Polonia Bydgoszcz: Andriej Kudriaszow, Arkadiusz Andrzejewski, Patryk Sitarek, Patryk Rydlewski, Mikołaj Trępała, Tomasz Orwat, Damian Adamczak, Jakub Gabrych, Mateusz Jagła, Łukasz Stranc; trener Jacek Woźniak


Odsłon: 2518 | E-mail

  Skomentuj

Tylko zalogowan użytkownicy mogą komentować materiały .
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
wstecz   dalej »

Old Boys Speedway Club Amatorski Klub Żużlowy
ul. Nakielska 45 85-219 Bydgoszcz POLSKA tel./fax +48 52 321 77 93
NIP 967-122-94-50 REGON 340070106

© 2006-2012 Projekt i Wykonanie: SeydaStudio.pl