Witamy, dzisiaj mamy: niedziela, 18 listopad 2018
Obrady PDF Drukuj E-mail
Napisał: redaktor   
piątek, 02 marzec 2007
oldboys.plObradowała rada ligi

W dniu 03 marca w częstochowskiej kawiarence klubowej „Na wirażu” odbyło się drugie już w tym roku spotkanie Rady Ligi PŻLA. Polscy amatorzy sportu żużlowego podczas kilkugodzinnego posiedzenia zatwierdzili m.in. nowy regulamin rozgrywek, statut oraz terminarz tegorocznych imprez rozgrywanych pod egidą PŻLA. Ponadto dyskutowano na temat nawiązania współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz Główną Komisją Sportu Żużlowego. Pierwszym tematem dyskusji była współpraca z PZM. Przedstawiciele Rady Ligi stwierdzili, że PŻLA nie może „odcinać się” od PZM i powinna zostać nawiązane porozumienie pomiędzy obiema organizacjami. Polska Żużlowa Liga Amatorska ma być niezależna, jednak współpraca z Polskim Związkiem Motorowym jest potrzebna.

Żużlowcy amatorzy podczas swoich spotkań będą chcieli korzystać z osób funkcyjnych, posiadających licencje PZM. Ponadto reprezentanci PŻLA zaostrzyli regulaminy swoich rozgrywek oraz zabezpieczenie medyczne (2 karetki podczas zawodów), w porównaniu do lat ubiegłych. Dzięki temu PZM nie powinien traktować ich, jak „cyrk straceńców”, lecz jako równorzędnego partnera do rozmów. Pasjonaci jazdy w lewo chcą również wykupić żużlowe licencje amatorskie od PZM.

Podczas spotkania dokonano wyborów uzupełniających do rady ligi na v-ce przewodniczącego, którym został Sławomir Wesołowski z Bydgoszczy oraz na sekretarza, którym został Michał Widera ze świętochłowic.

W późniejszej części zebrania Rady Ligi jednogłośnie do rozgrywek PŻLA przyjęto dwie kolejne drużyny: SŻ Victoria Piła oraz SŻA Stanowice Stal Gorzów. Tak, więc w tegorocznych amatorskich rozgrywkach ligowych udział weźmie aż osiem zespołów. Ze względu na ten fakt ligę podzielony na dwie grupy. W pierwszej z nich znalazły się następujące drużyny: Polonia Piła, Old Boys Bydgoszcz, Stanowice Stal Gorzów oraz CKMFoto Włókniarz Częstochowa. Grupę B utworzyły natomiast: Leszczyńskie Byki, Śląsk Świętochłowice, Zdzichtex Lublin oraz Victoria Piła.

Liga amatorska wystartuje 19. maja, a ostatnia kolejkę zaplanowano na 22. września i wszystkie spotkania rozgrywane będą w soboty. W rundzie zasadniczej (grupowej) każda z ekip stoczy sześć pojedynków – system każdy z każdym. Po rozegraniu serii zasadniczej dwie najlepsze drużyny z grup awansują do rundy finałowej, gdzie zawodnicy walczyć będą o medale Drużynowych Mistrzostw Polski Amatorów. Natomiast dwa najgorsze zespoły z grup stoczą między sobą walkę o pozycje 5-8. Każda z drużyn będzie musiała liczyć 6 zawodników + 1 rezerwowy.

Ponadto amatorzy podali terminy innych mistrzowskich rozgrywek amatorskich. 23. czerwca na torze w Lublinie odbędzie się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych Amatorów, 11. sierpnia na „Skałce” w Świętochłowicach rozegrany zostanie czwarty finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Amatorów. Pod koniec sezonu, 8. września na torze w Częstochowie zaplanowano historyczny, bo pierwszy finał IMPA w wersji „open”, w którym wystąpią amatorzy oraz „ex-riderzy”. Tą niezwykle ciekawie zapowiadającą się imprezę poprzedzi cykl turniejów eliminacyjnych, które wyłonią czołową szesnastkę finalistów.

Na zakończenie warto wspomnieć, iż gościem posiedzenia Rady Ligi był dyrektor częstochowskiego Złomreksu Włókniarza, Lech Małagowski. „Nie spodziewałem się, że rozgrywki amatorskie w Polsce są tak profesjonalnie dopracowywane. Do Częstochowy zjechali ludzie z całej Polski, poświęcili swój wolny czas, aby jak najlepiej przygotować się do organizacji tegorocznych rozgrywek PŻLA.” – nie krył podziwu włodarz klubu ze „Świętego Miasta”. Małagowski nie mógł zrozumieć sytuacji w jakiej znaleźli się bydgoszczanie, którzy nie mogą korzystać z obiektu w swoim mieście. W Częstochowie współpraca z amatorami wygląda wzorcowo i dyrektor zapowiedział, że nic w tej materii nie zmieni się również w tym sezonie.
Odsłon: 12243 | E-mail

  Skomentuj

Tylko zalogowan użytkownicy mogą komentować materiały .
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Zmieniony ( niedziela, 04 marzec 2007 )
 
wstecz   dalej »

Old Boys Speedway Club Amatorski Klub Żużlowy
ul. Nakielska 45 85-219 Bydgoszcz POLSKA tel./fax +48 52 321 77 93
NIP 967-122-94-50 REGON 340070106

© 2006-2012 Projekt i Wykonanie: SeydaStudio.pl